Szeretet

" Öregedjünk meg együtt ,a sors bármit is rendel ,

Így állunk elébe mi , ketten egy Szerelemmel. "












Vőfély játékok

Vőfély Játékok



Tombola nyeremény játék:
A játék lényege, hogy a jegyespár kis papirkákra különböző vicces tombola nyereményeket ír fel.
Pl. kocsimosás , gyerekfelügyelet, tavaszi nagytakarítás, stb… , ami aztán a vendégek között kerül kisorsolásra.


Esküvői kvíz:
Egy az ifjú párhoz közel álló személy,kérdőívet készít a párról , amire a vendégeknek kell válaszolniuk. Aki a legtöbb válaszra jól felel az ajándékot kap.


Add tovább…
A vőfély, vagy ceremóniamester kitalál egy jó bonyolult, hosszú összetett mondatot, s azt a menyasszony fülébe súgja, aki továbbsúgja a mellette ülőnek, és így tovább...
Végül körbeér a mondat a vőlegényhez, aki hangosan elmondja.
Ezután meghallgatjuk az eredeti mondatot...
Gondolhatjátok, van némi különbség, nagyon mulatságos !


Sorfaltánc:
A skót tánchoz hasonlít: 10 férfi és 10 nő a résztvevő egymással szemben állnak, egy folyosót alkotva!
Elindul egy zenei válogatás, mókás zenékkel: rock and roll, cha-cha-cha, limbo, rock, kán-kán
A játék lényege hogy mindig a sorvégen álló pár beáll a folyosóra és végig megy benne úgy, hogy rögtönözve táncolnak benne, a sorfal közben tapsol, ha végig mentek a következő pár, jön és ez így megy a sor végéig


Vasgolyók:
Fekete harisnyába kell rakni kb. 3 cm átmérőjű vas golyókat, le kell tenni egy székre és pár hölgyet felkérni hogy üljenek rá és számolják meg fenékkel hány golyó is van abban a harisnyában aki a legközelebb van, vagy eltalálja nyereményben részesül.


Kisautó:
2 pár szükséges hozzá: a fiúk a lányokkal szemben állnak kb. 2 méterre egymástól, a fiúk kapnak egy-egy kisautót, először megkérdem tőlük milyen az autó hangja, ők kommentálják, aztán első feladat letenni a kocsit a földre és körbe tolni a lehető leggyorsabban a lányok körül.
Aztán: lányoknak szét kell tenni a lábukat, és fiúknak át kell tolni a kisautót alatta, és az utolsó feladat, egy - egy sállal bekötöm a fiúk szemét és így kell átbújni a láb alatt és meg kerülni a párjukat! A vicc, hogy eltüntetem a csajokat és ők bekötött szemmel keresik a lábak közötti utat de nincs!


Táncverseny:
10 fiú 10 lány, a lányok össze karolják a kezüket és kán-kánt járnak, a fiuk ezután ugyanígy csak kalinkát, majd a násznép sikítással dönt kik voltak a jobbak, a csajok vagy a srácok.


Hintó Mese:
9-vendég kell, a játékhoz.
Feladatuk, amikor halják, a szerepkörüknek megfelelő elnevezésű kijelentést, akkor abban a pillanatban, feláll, leül. Ugye, milyen egyszerű játék?
Ami izgalmassá, és érdekessé teszi, az maga, a mese, amiről, a játék szól! Számos olyan nem várt fordulat van benne, ami meg spékeli, a játék hangulatát, és több olyan helyzetkomikum, amit felismerve, jó kommunikációs készség melett, ki lehet aknázni.
Érdemes, a mesét papírról olvasni. Nem azért mert nem lehetne betanulni, hanem azért, mert rengeteg megszakítással, és közbeeső szünettel lehet számolni, amikor rövid reakció idővel tudunk helyzet komikumokat kialakítani. S ez rettentően megnehezíti, a mese, pontos folytatását.
Izgalmat, a játékosoknak, a kezükbe adott feles pohár védelme jelenti, hiszen ahányszor hibáznak, mindig egy feles bort kell inni. Olvasva, ezeket a sorokat, s belegondolva, hogy egy felesnyi bort kell inni, nem tűnik ördöngősnek. De a játékban szereplő vendégek, már általában, jó hangulatnak örvendenek, és legtöbb esetben, öröm jelentkezik arcukon, ha egy olyan eset adódik, amikor végre, már nem kell inniuk, bár az élet fintora, hogy utána, megelégedve teljesítményükkel, egyből hibáznak.


Találd ki!
Végy egy kedves kis üveg vagy más átlátszó tároló edényt, és töltsd meg cukorkával, vagy aprópénzzel. Bármi lehet, aminek köze van az esküvőhöz, esetleg magához a személyhez aki a játékot bemutatja. Fontos, hogy tudjuk hány darab van benne mielőtt elindítjuk útjára. Adjuk körbe a játékosok között, akiknek az a feladata, hogy találják ki mennyi ez a szám. A legközelebb álló választ adó a nyertes, aki természetesen elnyeri magát az üveget.


Esküvői ruha:
Ehhez a játékhoz először is szükségünk van néhány tekercs hófehér WC-papírra. Az esküvőn osszuk a résztvevőket két vagy több 3-5 főből álló csoportra. Mindegyik csoport válasszon egy modellt az esküvői ruhájukhoz (az örömanyák általában tökéletes alanyok erre).
A feladat mindegyik csoportnak, hogy tervezzen és készítsen el egy "esküvői ruhát" természetesen WC-papírból. Bármilyen kiegészítőt felhasználhatnak (ékszer, virág, fátyol, fejdísz stb.), de magát a ruhát muszáj papírból készíteni. A csoportokat természetesen ki más bírálná el, mint e téma szakértője a menyasszony. Nagy mulatságban lesz mindenkinek része, nem beszélve arról, hogy az elkészített fotók örök emlékként szerepelnek majd az albumban.


Ajándékok csereberéje:
Ezzel a játékkal garantáltan sokat nevethetünk. Bármilyen partin nagy sikerrel játszható! Szükségünk van annyi helyre, hogy a játékosok (10-15 fő) körbe állhassanak. A kör közepére helyezzük el az előre elkészített és gondosan becsomagolt kis ajándékokat. Rendszerint eggyel kevesebbet ahány játékos van. Az ajándékok legyenek kívánatosak, különböző formájúak és használjunk más-más színű papírt és szalagot a csinosításukra. Az ajándékok csak apróságok legyenek (pl. a 100 forintos boltból), kicsi vicces dolgok, vagy apró szappanok, fürdőgolyók, pici képkeret stb. Állítsuk be az órát 10-15 percre (játékosok számától függően).
Először is kezdjük a játékot a menyasszonnyal. Adjunk neki egy pár dobókockát és kérjük meg dobjon. Ha duplát dob választhat egyet az ajándékok közül. Adja tovább a kockákat a körben. Ha valaki duplát dob természetesen elvehet egyet az ajándékok közül. Ha elfogytak az ajándékok középről, akkor kezdődik csak igazán a játék, hiszen a nekünk igazán tetszőt elvehetjük bárkitől. Folyamatosan járjon körbe a kocka, hogy minél több esély jusson mindenkire a szabott játékidőben. Amikor a játékidő lejár már nem lehet tovább rabolni. mindenki megkaphatja azt, amelyet a kezében tart.
Egy dologra vigyázzunk: senki se tudja meg, hogy az ajándékok csupán vicces apróságokat tartalmaznak. Nagyobb lesz így a meglepődés és a nevetés a végén.


Mi van a zsákban?
Szükségünk van egy papír vagy szövet zsákra, amibe 10-15 egyszerű mindennapi tárgyat rejtünk (pl. fogkefe, videokazetta, toll). Adjuk oda a zsákot a vendégeknek, akiknek 30 másodperc alatt minél több dologról kizárólag tapintás útján találják ki mi az, és ezt írják is le. A legtökéletesebb listát adó a győztes.


Rajzold le!
Minden résztvevő kapjon egy tollat, papírt és egy kemény fedelű dossziét, amin lehet rajzolni. Kérjük meg őket, hogy írják rá a nevüket a papírra és fordítsák meg. Majd kérjük meg őket, hogy tegyék a lapot a fejükre és így rajzolják le a menyasszonyt.
Adjunk kb. 2 percet, hogy befejezhessék a munkát és mondjuk el Nekik: ügyeljenek a részletekre is, pl.: fátyol, ékszer stb. Az idő leteltével megnézhetik a mestermunkát, amit természetesen az illetékes, vagyis a menyasszony fog elbírálni.
Biztosak lehetünk a nevetésben! A menyasszony megtarthatja a rajzokat, melyeket egy mappában elhelyezhetünk kedves emlékként.


Gyümölcstánc:
Egy nagyon egyszerű lakodalmi táncos játék. A násznép tagjai párokban táncolnak, oly módon, hogy a homlokukkal megpróbálnak megtartani egy almát vagy narancsot. Amelyik pár homloka közül kicsúszik a gyümölcs, az kiesik a játékból, így a végén egy páros lesz a győztes.


Seprűtánc:
Ehhez a játékhoz egy seprűt vagy partvist szoktak használni. Szabálya nagyon egyszerű: párokban táncol a násznép, a seprűt pedig ha megkapja egy pár, amilyen gyorsan csak tudja, át kell adnia egy másik táncoló párnak. Az a pár esik ki, akinél a seprű van, amikor a zene megáll. Így minden körben kiesik egy pár, és a végén egy győztes táncospár marad.


Újságpapír tánc:
Minden párnak egy újságpapíron kell táncolnia, amit időről időre félbe kell hajtani. Egyre nehezebb, így táncolni, ha valaki lelép az újságról, akkor kiesik. A végén tehát egy pár győzedelmeskedik.
Hamupipőke játék:
A hölgyek kölcsönadják egy cipőjüket, és ezeket a táncparkett közepén egy kupacban összegyűjtjük. Ezután az urak mindegyike kiválaszt egy cipőt és megkeresi a hozzá tartozó hölgyet akivel táncol egyet.


Legrégebbi házaspár:
A ceremóniamester vagy vőfély minden házaspárt a táncparkettre szólít és a zenekar elkezd játszani egy számot, kb. a felénél a vőfély leállítja és megkéri a táncolókat, hogy csak az a pár maradjon a táncparketten, akik már több mint öt éve házasok. A zene folytatódik tovább egy kicsit, aztán már csak azok maradnak, akik több mint tíz éve házasok, stb. stb. Végül csak egyetlenegy pár marad a táncparketten, ők azok, akik az egész vendégseregben a legrégebben házasok és ők kapják meg a menyasszonyi csokrot, az ifjú párnak pedig példaértékű és szerencsét hoz a pár hosszan tartó házassága.



Fűrészelés:

Kétféle módon zajlódott ez a játék. Az első variációja, az volt, hogy az éjszaka közepén, behoztak a sátorba egy vastagabb fadarabot, illetve, egy fűrészt, és az új párnak el kellet vágnia.

Vagy, az esküvői menet, mikor zajlott, egyszer csak kidobtak az útra, egy fadarabot, s ott azt kellett ketévágni, az ifjú párnak.

Jelképezte a fadarab, az első akadály közös együttes erővel történő elhárítását!

Tojásos játék:

Az esküvő mindig a családalapítás körül zajlott. Jelképes lakodalmas játékok közepette. Ilyen volt, a tojásgörgetés is. Itt a játék arról szól, hogy felálitjuk a vőlegényt, egy székre, a menyasszonynak pedig előbb egy tojást, a kezébe adunk, az ott jelenlévő vendégek pedig tapssal bíztatják a menyasszonyt! Ehhez, a vőfély mindig mond egy verset, avagy humoros kezdetet biztosít.



Tányértörés:

Tányértörés lakodalmas játékként van a köztudatban, és ennek is a fűrészes játékhoz hasonló jelképpel rendelkezik. A fiatal párnak kezébe adunk egy tányért, és a feladat, hogy összetörjék, majd a végén, összesöpőrjék. Az ott jelenlévő vendégek általában törekednek, a tányér darabok szétrugdalására. (De azért csak óvatosan... )



Hintómese:

A játék struktúrája, igen egyszerű. kilenc vendég kell, a játékhoz. Feladatuk, amikor halják, a szerepkörüknek megfelelő elnevezésű kijelentést, akkor abban a pillanatban, feláll, leül. Ugye, milyen egyszerű játék?

Ami izgalmassá, és érdekessé teszi, az maga, a mese, amiről, a játék szól! Számos olyan nem várt fordulat van benne, ami megspékeli, a játék hangulatát, és több olyan helyzetkomikum, amit felismerve, jó komunikációs készség melett, ki lehet aknázni.

Érdemes, a mesét papírról olvasni. Nem azért mert nem lehetne betanulni, hanem azért, mert rengeteg megszakítással, és közbeeső szünettel lehet számolni, amikor rövid reakció idővel tudunk helyzet komikumokat kialakítani. Ez rettentően megnehezíti, a mese, pontos folytatását.

Izgalmat, a játékosoknak, a kezükbe adott feles pohár védelme jelenti, hiszen ahányszor hibáznak, mindig egy feles bort kell inni. Olvasva, ezeket a sorokat, s belegondolva, hogy egy felesnyi bort kell ini, nem tűnik ördöngősnek. De a játékban szereplő vendégek, már általában, jó hangulatnak örvendenek, és legtöbb esetben, öröm jelentkezik arcukon, ha egy olyan eset adódik, amikor végre, már nem kell inniuk, bár az élet fintora, hogy utána, megelédgedve teljesítményükkel, egyből hibáznak :-))


Lufi tánc:
Minden hölgy bokájához egy lufit kötözünk. Az uraknak meg kell próbálniuk tánc közben a többi pár lufijára lábukkal rátaposni és közben saját párjuk ballonjára vigyázni.